Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 17. 9. 2012 10:44:50

andelpane
Člen
Registrace: 17. 9. 2012
Příspěvků: 2

chybějící funkce Zaznamenat makro - VYŘEŠENO

Pamatuji se, že před lety jsem na kurzu IT slyšel o funkci v O.O. nahrát makro.Dohledal jsem na netu i návod kde se to spouští - volby Nástroje/Makra/Zaznamenat makro. Jenže instalace kterou mám nyní (LibreOffice 3.4.1 ale nejde mi to ani doma na Ubuntu) tam tuto možnost nemá. Vypadla z této verze nebo je někde jinde? Mohu si nějak jednoduše zaznamenat tři formátovací kroky (ztučnění+zvětšení+obarvení textu) do jednoho makra aniž bych se musel naučit programování? Moc díky za rady. Marťas

Editoval andelpane (17. 9. 2012 11:14:22)

Offline

#2 17. 9. 2012 11:12:38

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: chybějící funkce Zaznamenat makro - VYŘEŠENO

Já mám sice jinou verzi - Apache, a pod woknama, ale nechce se mi věřit, že tam nemáte možnost nahrát makro. Podívejte se ještě jednou na nástroje > makra > měla by tam být volba "Nahrát makro", pod tím, spustit makro, správce maker OOo (LO), elektronický podpis a správce dialogů.
Jestli to tam tak nemáte, pak otevřete správce maker, najeďte na moje makra standard, nebo lépe je otevřít dokument, který je až na konci a a zedejte "nový". Otevře se Vám nový modul s předvolbou názvu. (Ten můžete nechat, nebo ho pojmenovat jinak. Pak se vám možná někde v nástrojích objeví "nahrát makro".
Tedy setkal jsem s podobným případem. Dělalo mi to kdysi Google - ale nebylo tam víc věcí. Další podobný případ je s "příbuzným" tabulkáčem Gnumeric (ten má možnost nahrávat scripty tuším Pythonu, ale nemá IDE jako Calc a Excel, respektive nemá debuger.
Nemám zkušenost, ale není to například dokument jen pro čtení, nebo není zamčený?

Editoval neutr (17. 9. 2012 11:18:17)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 17. 9. 2012 11:12:58

andelpane
Člen
Registrace: 17. 9. 2012
Příspěvků: 2

Re: chybějící funkce Zaznamenat makro - VYŘEŠENO

VYŘEŠENO
viz starší odpověd:
http://forum.openoffice.cz/viewtopic.php?id=2416



Vítejte na fóru,
zkuste tento postup

Nástroje  -> Volby -> LibreOffice --> Obecné --> pod nastavením Roku (dvě číslice) je volba "Enable experimental (unstable) features"

Záznamník maker se musí nejprve povolit.
;o)

Offline

Zápatí