Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 24. 2. 2011 09:03:08

baggage
Člen
Registrace: 23. 2. 2011
Příspěvků: 14

Calc sklad v příkladu

Dobrý den, přečetl jsem hodně, ale prakticky nevim nic. Asi nejsem sám a proto prosím o SOS.
případ číslo 1
A1 je číslo 2    - tj. ručně se vypisuje protože se neví kolik tašek bude apod.
A2 je číslo 200 - tj.číslo, které označuje např. kufr a ten je evidován jako 200
A3 je číslo 201 - tj.číslo, které označuje např. tašku a ta je evidována jako 201
B1 je částka 20Kč - tj. kolik korun někdo zaplatil 10kč kufr a 10kč taška ( někdo je anonym)
C1 je 33         - tj. označení místa, kde jsou kufr a taška uloženy tedy regálů
D1 je =NOW()    - datum, kdy se případ uskutečnil
Toto jsem vše zvládnul a propočty fungují,

ALE teď nevím jak na TOTO: Vytvořit tlačítko "TISK", které po kliku dá povel k tisku a založí se (nebo dalším tlačítkem např. "DALŠÍ")nový případ číslo 2, kde automaticky se do
A2 přiřadí čílo 202 - tj. číslo pro označení další věci třeba slona.
A vše se uloží do jednoduchého zápisu - historie. Budu rád za každou radu, díky a zdravím OO.
PS : třeba někde to je v odpovědích, ale názorný příklad jsem nenašel.

Editoval baggage (24. 2. 2011 20:14:12)

Offline

#2 24. 2. 2011 10:07:40

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Calc sklad v příkladu

tohle je spíš úloha pro databázi. Jde vlastně o jednoduchou evidenci výpůjček. Nejlépe si projděte seriál od Base, kde se to probírá na případu evidence výpůjček v knihovně. Práce s databásí Base z Openoffice.org 1.díl

Pokud se pak budete chtít vydat touto cestou pak si pozorně pročtěte články a zkuste navrhnout DB a napište sem, probereme to.

Offline

#3 24. 2. 2011 20:37:40

baggage
Člen
Registrace: 23. 2. 2011
Příspěvků: 14

Re: Calc sklad v příkladu

baggage napsal(a)

Dobrý den, přečetl jsem hodně, ale prakticky nevim nic. Asi nejsem sám a proto prosím o SOS.
případ číslo 1, buňky v calc
A1 je číslo 2    - tj. ručně se vypisuje protože počet kufrů není dopředu znám
A2 je číslo 200 - tj.číslo, které označuje např. kufr a ten je evidován jako 200
A3 je číslo 201 - tj.číslo, které označuje např. tašku a ta je evidována jako 201
B1 je částka 20Kč - tj. kolik korun někdo zaplatil 10kč kufr a 10kč taška ( někdo je anonym)
C1 je 33         - tj. ručně se vypisuje místo v regálu, kde jsou ´kufr a taška uloženy
D1 je =NOW()    - datum, kdy se případ uskutečnil

Nevím jak vytvořit tlačítko "TISK", které po kliku dá povel k tisku a uloží se jako zápis tabulky
a tlačítko "DALŠÍ", které založí nový případ číslo 2, kde automaticky se do
A2 přiřadí čílo 202 - tj. číslo pro označení další věci třeba slona.( tlačítko další proto, že nemusel by se povést tisk a doklad by se potom nepodařilo vytisknou ). Budu rád za každou radu, díky a zdravím OO.
PS : třeba někde to je v odpovědích, ale názorný příklad jsem nenašel.

Návod jsem studoval již dříve( no tedy četl a snažil se tomu přijít na kloub, tabulku,sestavu i formulář jednoduchý napíšu, ale dohromady to nefachčí ), ale v reálném světě relačních a jiných divů pro laiky jsem to nedal dohromady. Za čas a ochotu budou vděčné zástupy nadšenců OO.  D í k y     m o c.

Editoval baggage (24. 2. 2011 20:42:21)

Offline

#4 24. 2. 2011 20:41:57

hanus
Člen
Místo Olomouc
Registrace: 29. 11. 2006
Příspěvků: 573
Web

Re: Calc sklad v příkladu

Pozor, =NOW() v buňce se neustále přepočítává/mění na aktuální čas; pokud chcete vložit aktuální čas a dále ho neměnit, tak je potřeba pak vzorec převést na hodnotu, nebo na to vyzrát vzorcem =IF(D1="";NOW();D1) - aktuální čas se vloží při vložení vzorce, pak už se nezmění. Další možností je makro.


Ondra.kl má s tím napojením na databázi recht. Případně by se to dalo řešit jen v rámci Calcu pomocí maker, což obnáší programování - jeden list by byl šablona pro tisk a aktuální záznam, do druhého listu by se pod sebe dál a dál ukládaly předchozí záznamy.
Možná když se někdo bude nudit, tak vám to naprogramuje :-) Nebo za nějakou tu korunu... Jinak samozřejmě můžete sám - pár tipů co se začít učit zde máte.
Začněte třeba tím, že sem dáte odkaz na tabulku, do které vkládáte ty údaje a kterou popisujete v prvním příspěvku.

Editoval hanus (24. 2. 2011 20:47:39)

Offline

#5 24. 2. 2011 21:26:58

baggage
Člen
Registrace: 23. 2. 2011
Příspěvků: 14

Re: Calc sklad v příkladu

V calcu je vzorec =NOW(). Když 20 minut nepoužívám calc je vidět starší zápis DD:MM:YYYY,HH:MM(20minut chybí), ale jakmile dám povel ctrl+p , nebo vyplním buňku tak se čas zaktualizuje a to mě stačí. Maker se bojím a stejně tak php a explorer apod. Tabulku klidně pošlu, ale musím příjít nato jak. Jako přílohu když píšu příspěvek to nikam dát nemůžu , budu pátrat dál. No a co se týče nějakýho příspěvku, klidně to udělám. Sloužit to bude hodně uživatelům a mě OO už posloužil dost, ale s jídlem roste chuť. Takže budu zkoumat jak to poslat. Nebo se v Praze s někým klidně dám do řeči. Zdravím OO.

Offline

#6 24. 2. 2011 21:40:05

hanus
Člen
Místo Olomouc
Registrace: 29. 11. 2006
Příspěvků: 573
Web

Re: Calc sklad v příkladu

Poslat se to nedá, musíte to někam nahrát a sem dát akorát odkaz, třeba jako toto:
http://ooo.e-hanus.cz/oblast_tisku.ods
Nebo mi pošlete zprávu přes odkaz Email vedle příspěvku, já vám odepíšu mailem a pak mi to pošlete a já to tady vystavím.

Editoval hanus (24. 2. 2011 21:41:27)

Offline

#7 25. 2. 2011 13:26:33

hanus
Člen
Místo Olomouc
Registrace: 29. 11. 2006
Příspěvků: 573
Web

Re: Calc sklad v příkladu

Zde je vzor od baggage:
http://ooo.e-hanus.cz/Sklad.ods

Offline

#8 25. 2. 2011 17:51:01

hanus
Člen
Místo Olomouc
Registrace: 29. 11. 2006
Příspěvků: 573
Web

Re: Calc sklad v příkladu

Mám pár dotazů:
1) číslování zavazadel pokračuje stále dál do nekonečna? třeba v šatně mají lístečky a když nějaký kabát vrátí, použijí číslo pro jiný
2) všechna přijatá zavazadla z jednoho záznamu se vejdou do jednoho regálu? nemělo by mít každé zavazadlo možnost označení vlastního regálu?
3) cena je 10 Kč za kus bez ohledu na velikost a hmotnost?
4) k čemu ten tisk? bude se tisknout každý jednotlivý záznam? na A4? fuj :-)

Offline

#9 25. 2. 2011 20:28:11

baggage
Člen
Registrace: 23. 2. 2011
Příspěvků: 14

Re: Calc sklad v příkladu

1)Ano číslování pokračuje donekonečna (Ale jestli tj. na vytvoření složité, tak třeba konec může být na 99999 a potom se začne úplně od znovu s číslem 00001 tedy nebude se pokračovat ve stejné evidenci a potom zase to samé atd. V pětimístném číslu označovacích štítků je dostatečná rezerva a nesmí opakovat, každá událost (triko do šatny, nebo kufr do police ) má svoje jedinečné číslo štítku.
2)Je např. 33 regálů a každý regál má 4 police A,B,C a D. V příkladu jsem použil 33X aby to nepletlo při úvaze. Na jednu polici se vejdou max. 4 zavazadla. A zápis polohy není dopředu znám, tedy zapisujeme až ukládáme do regálů.
a) dvě zavazadla na jednom lístku (jeden případ) jsou na polici A regálu 33 označení 33A
b) 2 velké krabice(1úschovní lístek=doklad)zaberou celou polici A regálu 33, tedy 33AA
c) může také na úschovním lístku=dokladu být kufr na 33A..a kabelka 33D.....tedy 33AD
Příklad anonymní tlupa čtyřiceti fanouškú hry člověčenezlobse obsadí celý regál 32 i 33. Případ je na jednom úschovním lístku=dokladu a zápisů naa dokladu není 40, ale pouze buňce B2 je číslovka 40 a dále....
B1.....00200, D1.....00239  sloupce F,G,H se kopírují dle vzorců v buňkách
B2.....40, B3.................32,33 ( dle popisu výše by se tam mělo vejít 2reg.*4pol.*4zavaz = 32, ale když jsou malé igelitky tak se to tam vejde , obsluha si poradí)
C4......400(formát buňky kč)
Žlutě vybarvené vyplňujeme ručně, ostatní je v listu zamknuté aby ho někdo omylem nepřepsal vzorec apod. Také B1 je žlutě vybarvené protože neumíme zajistit automatické přiřazení čísla po dokončení případu (tisk dokladu) =D1+1. Takže ho primitivně ručně vypisujeme, nebo načítáme čtečkou (klávesnice musí být přepnuta na EN) ze štítků které jsou v roli s číselnou pětimístnou řadou po sobě jdoucí s čárovým kodem.
3)cena je za kus 10kč
4)Každý jednotlivý obchodní případ (nebo-li  1doklad=1zavazadlo, nebo 1doklad=11 zavazadel) se tiskne se na A6 na šířku (s volbou v ovladači tisku přizpůsobit na papír)a zákázník dostane odtržený, či odstřihnutý kus se sloupci FGH. Nerozlišujeme slovně zda se jedná o kufr bílý stečkama, nebo igelitku s romantickým motivem.

Editoval baggage (25. 2. 2011 22:28:35)

Offline

#10 26. 2. 2011 21:07:34

sedlacekdan
Moderátor
Místo Nehvizdy
Registrace: 21. 6. 2010
Příspěvků: 617

Re: Calc sklad v příkladu

Posun číslování by šel řešit takto:

Sub cislovani_tisk
dim zacatek, konec, cislo as long
dim argPrint() as new com.sun.star.beans.PropertyValue
ThisComponent.Print(argPrint())
zacatek=thisComponent.sheets(0).getCellRangeByName("B1") 
konec=thisComponent.sheets(0).getCellRAngeByName("H1")
cislo=konec.value
zacatek.value=cislo+1
if zacatek.value > 99999 then
 zacatek.value = inputbox ("Zadejte první číslo nové řady","POSLEDNÍ ČÍSLO ŘADY","1")
endif
End Sub

umístěte na list formulářové tlačítko a spojte ho s tímto makrem. Makro posune číslování a vytiskne dokument na výchozí tiskárně.
Tlačítko na tisk. Zobrazte si panel nástrojů Ovládací prvky formuláře a vyberte tlačítko. umístěte na požadované místo a přes pravé tlačítko myši ovládáte jeho vlastnosti (text...) na záložce Události přiřadíte makro k Stisknuto tlačítko myši.
Nezapomeňte změnit u tlačítka vlastnost TISK - NE


Linux Mint 16 Petra - Apache OpenOffice 4.0.1
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#11 27. 2. 2011 12:39:08

hanus
Člen
Místo Olomouc
Registrace: 29. 11. 2006
Příspěvků: 573
Web

Re: Calc sklad v příkladu

Tady je můj pokus pomocí maker:
http://ooo.e-hanus.cz/uschovna.02.ods
Lze přidávat záznamy, které se uchovávají v listu Historie. "Formulář" pro vkládání údajů je oddělen od tiskové šablony - ta je záměrně na jiných řádcích a jiných sloupcích, aby se při jejím doladění neovlivňoval zadávací formulář.
Makra se odvolávají na konkrétní řádky a sloupce ve všech tří listech, takže pokud je potřeba někde něco přidat nebo ubrat, musí se to zohlednit i v makrech - výjimkou je šablona/oblast tisku na listu Formular, ta si přebírá údaje ze zadávacího formuláře pomocí vzorců.
List Formular je zamknut s heslem: sklad
Tlačítko TISK posílá přímo oblast k tisku, neotevírá se dialog pro Tisk, takže je potřeba mít správně nastavenu výchozí tiskárnu.

Editoval hanus (27. 2. 2011 12:42:56)

Offline

#12 27. 2. 2011 19:30:12

baggage
Člen
Registrace: 23. 2. 2011
Příspěvků: 14

Re: Calc sklad v příkladu

pro sedlacekdan

Při čtení první řádky mě bylo jasné, že jsem v háji zeleném a ptát se do jaké řádky co napsat..no...prostě čekal jsem to polopatičtěji. Ale světe div se povedlo to a velice DĚKUJI ZA RADU FUNGUJE TO.

Ještě mám dotazy jak tu Vaši radu rozdělit na 2 tlačítka
1)jedno tlačítko "TISK" aby ovládlo jen tisk bez posunu číselné řady
2)jedno tlačítko "Nový zákazník" aby posunulo jen řadu (v záložce tlačítka ponechám volbu TISK-NE ale tím moje vzdělání končí)
Pohybujeme se pomocí šipek (vlevo, vpravo.. po buňkách s klávesnici EN - lepší zadávání čísel. Jde volit způsob ovládání tlačítka ( nebo jiný ovládací prvek, nebo třeba buňka se stejnou funkcí) aby bylo možné najet na něj šipkou(vlevo, vpravo..) a entrem ho aktivovat.
3)jedno tlačítko "Uložit", které by dokument uložilo (jako řádku-záznam ne celý jen výběr několika buněk, nebo jako list) a bylo možné pokračovat v dalším zadávání 
BOD 3 je asi moc složitý i pro odborníky, takže i za 1 a 2 budu taky moc rád.   
už se těším

Editoval baggage (27. 2. 2011 20:04:49)

Offline

#13 27. 2. 2011 19:38:29

baggage
Člen
Registrace: 23. 2. 2011
Příspěvků: 14

Re: Calc sklad v příkladu

Pane Hanuš při kliknutí na odkaz http://ooo.e-hanus.cz/uschovna.02.ods
se objeví varovné tlačítko, že to obsahuje nebezpečná makra....jestli dám OK, nebo esc výsledek je stejný a to, že v okně prohlížeče vidím jen záznamy od řádku asi 11 a 12 atd. Když jedu šipkou nahoru tak jezdec zajede mimo viditelné pole ale řádky se již výše neposunují. Kopírování je na nic. Poraďte jakým způsobem uložit uschovna.02.ods jako dat.soubor na disk.Děkuji.

Offline

#14 27. 2. 2011 20:26:25

hanus
Člen
Místo Olomouc
Registrace: 29. 11. 2006
Příspěvků: 573
Web

Re: Calc sklad v příkladu

hanus není Hanuš :-) ale to je fuk...
Hmmm, to bude asi těžké :-) Soubor je potřeba uložit na disk a otevřít z počítače - Calc cokoli z internetu nebo přílohy mailu otevírá jen pro čtení a nedá se s tím pracovat.
Uvedené ODS obsahuje makra, tj. je nutné mít povoleno jejich spouštění, vizte např. článek http://www.openoffice.cz/navody/program … plitstring
Po otevření souboru se má objevit
uschovna.02.png
Je pravda, že mám rozlišení 1440x900, takže záleží, jaké mají ostatní...

Editoval hanus (27. 2. 2011 22:08:14)

Offline

#15 27. 2. 2011 20:44:02

sedlacekdan
Moderátor
Místo Nehvizdy
Registrace: 21. 6. 2010
Příspěvků: 617

Re: Calc sklad v příkladu

hanusovo rešení pokud se vám ho podaří otevřít je přesně to co potřebujete.
Možná bych zamkl, nebo přesunul na samostatný list tiskovou oblast, protože při přeskakování neuzamčených buněk tabelátorem ji musíte projet celou.
Nevím jakým způsobem se přes klávesnici přepnete z buněk na formulářové prvky. Pro tisk, uložení nebo nový záznam by jinak bylo nutné vytvořit klávesovou zkratku a spojit ji s příslušným makrem.


Linux Mint 16 Petra - Apache OpenOffice 4.0.1
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#16 27. 2. 2011 20:49:08

sedlacekdan
Moderátor
Místo Nehvizdy
Registrace: 21. 6. 2010
Příspěvků: 617

Re: Calc sklad v příkladu

pro hanus
Nikdy jsem neměl problém otevřít Vaše (a nejen Vaše) soubory přímo z netu a nikdy nebyly pouze ke čtení. Stejně tak i tento jsem otevíral přímo a teprve poté uložil. Zobrazil se mi korektně.
Rozlišení 1024 x 768.


Linux Mint 16 Petra - Apache OpenOffice 4.0.1
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#17 27. 2. 2011 21:02:38

hanus
Člen
Místo Olomouc
Registrace: 29. 11. 2006
Příspěvků: 573
Web

Re: Calc sklad v příkladu

Tiskovou oblast jsem nechal nezamčenou pro potřeby nějakých nepředvídatelných změn před tiskem, ale není problém list odemknout, změnit vlastnosti buněk a zase zamknout.
Namapování tlačítek na klávesové zkratky je taky jednoduchý detail - dobrý tip (nesmí se ale mlátit s klávesovými zkratkami systému/aplikace).
Je tam milion drobností kde se dají/musí vyřešit/nastavit dle konkrétních požadavků, hlavně rozměry tisku.
Taky by se dalo aplikovat rozšíření/plugin pro čárové kódy.

Offline

#18 28. 2. 2011 08:35:26

sedlacekdan
Moderátor
Místo Nehvizdy
Registrace: 21. 6. 2010
Příspěvků: 617

Re: Calc sklad v příkladu

pro baggage
spoustu věcí si můžete nahrát přes zaznamenat makro.
Nástroje-Makra-Zaznamenat makro
provedete příkazy které potřebujete a zastavíte nahrávání.
Například uložení záznamu do listu historie. Vytvořte si list s historií a zaznamenejte hlavičku jako den, poř.číslo...
když máte připraveno spusťte nahrávání. Zkopírujte si postupně buňky do listu historie, kde je dejte přes úpravy vložit jinak (jako text,číslo a datum). Nakonec si vložte řádek mezi hlavičku a vložené údaje a poté se vraťte na původní list na buňku kterou zadáváte jako první.
Ukončete nahrávání a uložte makro (otevře se vám dialog na uložení). pak si můžete makro přiřadit ke klávesové zkratce, nebo formulářovému tlačítku apod.
Tak se dá nahrát mnoho specifických příkazů které potřebujete - i makro pro tisk, nebo změnu číselné řady.
Není to programování, pouze nahrajete sérii příkazů, kterou potom OO provede.
Přeji hodně zdaru


Linux Mint 16 Petra - Apache OpenOffice 4.0.1
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#19 28. 2. 2011 20:24:16

baggage
Člen
Registrace: 23. 2. 2011
Příspěvků: 14

Re: Calc sklad v příkladu

pro sedlacekdan
......Tlačítko z 26.2.2011 z minulé Vaší rady s vložením Vašeho makra.....funguje...to jo..
...ALE TY MAKRA.... klávesové zkratky, nebo zde zfunkcionalizovat tlačítko ...NE a NE potvora
----------
list č. 1 Sklad
A1 začátek, B1 00001, C1 počet kusů, D1 22, E1 konec řady, F1 00022
A2 Datum, B2 28.2.11
---------
list č.2 Historie ( list v tom samém souboru )
A1 začátek,B1 počet kusů, C1 konec řady, D1 datum, začátek nahrávání makra, zkopírování do listu Historie A2 00001, B2 22, C2 00022, D2 28.2.11 s funkcí číslo nebo datum., potom jsem vložil prázdný záznam ( řádek 2,), takže se posunul záznam s čísel. údaji a s datumem na řádek 3 a najel jsem na list č. 1 na buňku D1 - kde se nejdříve zadává počet ks a ukončil jsem nahr. makra objevila se mě tabulka, zvolil jsem moje makra - standard - jméno Histor a uložil a dále jsem byl v koncích. Nezvládnul jsem přiřadit klávesové zkratky a ani zfuncionalizovat tlačítko. Děkuju.

Editoval baggage (28. 2. 2011 21:51:50)

Offline

#20 28. 2. 2011 23:17:22

sedlacekdan
Moderátor
Místo Nehvizdy
Registrace: 21. 6. 2010
Příspěvků: 617

Re: Calc sklad v příkladu

Hanusův příklad nevyhovuje?
Přiznám se, že jsem nahrávač maker trochu přecenil, připletl jsem do něj ještě formátování (datum...)a každý záznam se mi ukládal jinak. Někdy správně a jindy ne. Pokusím se dát dohromady nějaký návod se Screenshoty. Uvidíte, že to není nic těžkého.
Zatím - klávesové zkratky si můžete definovat přes Nástroje - Přizpůsobit - záložka Klávesnice.
Tam si vyberete klávesovou zkratku která vám bude vyhovovat (POZOR RADŠI NEPŘEPISUJTE STÁVAJÍCÍ) a v Kategoriích rozkliknete Makra - User(vlastní)-Standard. Ve vedlejším okně Funkce uvidíte svá uložená makra (Histor). Dáte volbu Upravit a makro se přiřadí. Uvidíte ho v horním okně vedle klávesové zkratky. Celé potvrďte OK já na to často zapomenu a pak se divím.
U formulářových tlačítek musíte mít zapnut režim návrhu (přes panel nástrojů Ovládací prvky formuláře). Poznáte podle toho, že když na něj kliknete označí se obvod zelenými čtverečky. Pak přes pravé tlačítko myši si zobrazíte vlastnosti a vyberete Ovládací prvek. Otevře se nové okno První záložka Obecné - ovlivňujete zobrazený text, jeho písmo apod..., druhá záložka Události - najděte Stisknuto tlačítko myši a klikněte na čtvereček s ... - otevře se nové okno zvolíte makro a pak už to jistě zvládnete.
Nezapomeňte si opět vypnout režim návrhu.
Na ten tahák na nahrání makra sem dám odkaz, jen nevím kdy to stihnu.


Linux Mint 16 Petra - Apache OpenOffice 4.0.1
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#21 1. 3. 2011 17:49:41

baggage
Člen
Registrace: 23. 2. 2011
Příspěvků: 14

Re: Calc sklad v příkladu

pro sedlacekdan
Hanusův výrobek by asi vyhovoval, ale nemohu ho uložit do PC. Makra mám povolené i když dám ok nebo esc stejně se mě ukáže: při náběhu stránky v prohlížeči a nebo při obnově pouze blik na zlomek sekundy snad celá tabulka prvního listu a vlevo v rohu listu sešitu při načítání velké písmeno M asi zpoloviny ale potom se na obrazovce objeví horizontálně jen polovina sešitu v horní polovině exploreru a to ještě od 10 řádku. I když zkusím otevřít jiné dat. soubory tak se mě ukazuje to samé, takže nevidím vůbec i když zmenšuju calc vůbec panel nástrojů, pouze vidím explorer a jeho nástroje. Jinak z netu běžně stahuju a vir nemám. Jsem po kontrole virů. Takže jestli máte z http://ooo.e-hanus.cz/uschovna.02.ods uložený calc a mohl by jste mě ho poslat na baggage@seznam.cz byl bych velice rád a hned bych se pustil do pokusů. Mohu pouze posunovat tiskovou šablonu, tu vidím celou ( tj. pravá spodní část prvního listu), ale když s ní jedu nahoru tak zajede mimo obrazovku, takže se stejně na násroje calcu nedostanu. Pravým myši mohu pouze kopírovat a nebo zvětšovat , či zmenšovat calc nebo prohlížeč, ale výsledek je stejný. Zatím děkuji.

Editoval baggage (1. 3. 2011 18:05:04)

Offline

#22 1. 3. 2011 21:09:51

baggage
Člen
Registrace: 23. 2. 2011
Příspěvků: 14

Re: Calc sklad v příkladu

pro sedlacekdan
pro hanus

nedalo mě to a použil jsem svoje PC a stahuji, nebo otvírám všechno. Ihned po kliku na odkaz mám volbu uložit, nebo otevřít. I když mám u svého PC v předvolbách zabezpečení u maker nastavenou volbu vysoká tak je vše fungující. Takže v práci si někdo hrál na programátora zeměkoule dělal ani nevíc co všechno......
Děkuji. a teď budu zkoumat verzi  http://ooo.e-hanus.cz/uschovna.02.ods

Editoval baggage (1. 3. 2011 21:10:53)

Offline

#23 6. 3. 2011 23:51:26

baggage
Člen
Registrace: 23. 2. 2011
Příspěvků: 14

Re: Calc sklad v příkladu

1)list "Historie" - ochrana proti přepisu, či manipulaci s údaji
Je možné ochránit list Historie proti přepisování? Nebo je možné založit samostatný list na jiný HD, který je chráněn proti přístupu, asi ne co.
List Historie souboru http://ooo.e-hanus.cz/uschovna.02.ods má sice nastaveny ochrany buňek, ale když zamknu list, tak se nezapisuje historie. Hledám způsob jak umožnit přístup pouze určitému uživateli a ne všem. to samé platí i u listu konfigurace. ( celkem jsou tři listy v jednom sešitu)
2) Existuje způsob, který by umožňoval přihlášení do jednoho sešitu ( http://ooo.e-hanus.cz/uschovna.02.ods ) pod heslem, ale pro každého by bylo jiné a po přihlášení by se jeho zkratka třeba XX napsala do buňky A1.
stále zkoumám ...............Děkuji

Editoval baggage (6. 3. 2011 23:52:28)

Offline

#24 7. 3. 2011 00:08:37

sedlacekdan
Moderátor
Místo Nehvizdy
Registrace: 21. 6. 2010
Příspěvků: 617

Re: Calc sklad v příkladu

List se dá zamknout a odemknout makrem při ukládání do historie, to problém nebude. Pokud nechcete mít list historie a konfigurace zpřístupněný, šlo by to vyřešit skrytím listů a zamknutím dokumentu (zaškrtnuty varianta zamknout list a dokument). Snad by šlo nastavit i heslo pro zobrazení skrytých listů přes makro v tom případě by byl možný i zápis kdo si listy zobrazoval.

heslo=inputbox("vložte heslo","Zobrazení historie")
if heslo = "heslíčko" then
a nastavit viditelnost listu


Heslo pro dokument přes základní volby jde nastavit nejspíš pouze jedno. Možná zase makrem, které by bylo spojeno s událostí otevření dokumentu, ale zatím jsem to nikdy nezkoušel.

I ten návod na zobrazení a skrytí listu na heslo není vyzkoušený, je to jen okamžitý nápad.
Už teď mě napadá nevýhoda - Heslo by se muselo nastavovat přímo v makru, nebo na dalším skrytém listě atd...


Linux Mint 16 Petra - Apache OpenOffice 4.0.1
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#25 8. 3. 2011 01:19:00

sedlacekdan
Moderátor
Místo Nehvizdy
Registrace: 21. 6. 2010
Příspěvků: 617

Re: Calc sklad v příkladu

Tu je můj pokus.
http://www.ulozto.cz/8192527/sklad-ods

pro možnost tisku, uložení a změny číslování je třeba se přihlásit heslem, jméno prac. se ukládá do historie k příslušnému záznamu a na útržek lístku. všichni pracovníci se mohou na historie po přihlášení podívat, ale nemohou ji editovat, to může pouze admin. Přihlášení prac.do  historie se ukládá na listu admina (max cca 110 záznamů). Admin přiděluje hesla (i sobě). současné heslo pro admina je: baggage pak si ho změňte. ostatní pracovníci mají hesla jen pro zkoušku vypsaná na administraci.


Linux Mint 16 Petra - Apache OpenOffice 4.0.1
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí