Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 Re: Calc » Nefunguje změna písma při vkládání spec. symbolů » 13. 4. 2010 09:08:23

Já jsem to už několikrát zkoušel, text popisku nastavený na Arial a v symbolech mi přesto pořád svítí Tahoma. Neokážu s tím pohnout. Je možné, že jde o chybu pouze v mojí instalaci? Ale zase to tak mám i doma.

#2 Calc » Nefunguje změna písma při vkládání spec. symbolů » 12. 4. 2010 15:49:56

negr
Odpovědí: 2

Zdravím,
když chci v Calcu vložit speciální symbol do popisu grafu (název, popis os), nejde mi v okně Speciálních symbolů změnit v rolovacím menu typ písma, přitom u vkládání do buněk to jde. Zde, na školním počítači, tam mám napevno písmo Tahoma a na domácím počítači Times new roman (asi, nevybavím si). Je možné to někde přenastavit? Nebo lze to vůbec? Hledal jsem v nápovědě i na fóru a nic nenašel, což ovšem neznamená, že to tam není smile Díky za reakce

#3 Re: Calc » Průchod regresní přímky nulou » 8. 4. 2010 09:39:18

OK, díky. Sice přímku přímo v grafu mi to nevyřeší, ta zůstává stejná, ale aspoň si vypočtu směrnici přímky. Kdyby byl způsob, jak to změnit i v grafu, tak prosím napište. Přiznávám, moc zběhlý v tom zatím nejsem.

#4 Calc » Průchod regresní přímky nulou » 6. 4. 2010 15:21:34

negr
Odpovědí: 3

Zdravím, nevíte, prosím, někdo, jestli lze udělat, aby regresní přímka procházela nulou? V MS Office je možnost Průchod nulou (nebo tak nějak). Potřebuji to pro výpočet rovnice regrese a v mém případě nulou prostě procházet musí. Jinak by mi vycházelo, že i když detektorem neprotéká žádný plyn, tak přesto jeví odezvu na vzorek. Nerad bych kvůli tomuto OOo opouštěl

#5 Writer » Problém s číslování poznámek pod čarou » 31. 3. 2010 21:42:40

negr
Odpovědí: 4

Zdravím všechny, už nějakou chvíli používám OOo a jsem s ním naprosto spokojen. Teď v něm ale píšu diplomku a citace na použitou literaturu jsem si zavedl formou Poznámek pod čarou (Seznam literatury mi prostě nevyhovuje - nemám u všech položek stejně údajů a nechce se mi zakládat styl pro každou položku). Všechno fungovalo naprosto v pořádku až do doby, než jsem přešel z teoretické části (Nadpis 1, položka 2) na experimentální (Nadpis 1, položka 3). V úvodu jsem na to nepřišel, protože tam nemám zdroje, ale po vyzkoušení se tam děje to samé. Poznámky pod čarou se pro každý úsek začínají číslovat znovu od 1. Uznejte, že po položce 42 v seznamu literatury vypadá 1 divně smile Prosím, nevíte si s tím někdo rady?

Zápatí

Používáme FluxBB