Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 Re: Další součásti » Zaseknutý start při spadnutém spojení do internetu » 22. 12. 2009 22:34:07

Síťové cesty nepoužívám (většina nastavení je na výchozím), DNS je nastavené správně - problém je, že když wifi vypoví službu, není dostupné ani to. Možnost čistého profilu ozkouším, jakmile opět spadne spojení.

Ovšem jestli se snaží OO zjistit ip mého počítače (zjišťuje jestli je viditelný z internetu?), tak mu ji DNS severy na internetu nemohou dát. Pokud by respektoval /etc/hosts, tak tam 127.0.0.1 najde.

Stále ovšem nechápu, co má co kancelářský balík odesílat DNS dotazy? Od office bych očekával jediné spojení s DNS serverem ve chvíli, kdy mu zadám lokaci ve tvaru http, kdykoli jindy - obzvláště při startu - mi to přijde podezřelé. Zvlášť pokud ignoruje resolver systému a vynutí si DNS dotaz.

Je možné zaslat vývojářům "feature request" na volbu pro potlačení tohoto chování? (kam by se to hodilo, i tenhle post jsem původně netrefil)

"Slibuji že coby běžný uživatel spolu s dalšími 99.99% nebudu používat OO v režimu serveru a proto něchť se při startu nikam nepřipojuje a toto stvrzuji nastavením registration_data.environment.usertype na bfu"

#2 Re: Další součásti » Zaseknutý start při spadnutém spojení do internetu » 21. 12. 2009 09:05:21

ok

Dodnes jsem u žádného takového ovšem neviděl takové zpomalení při běžně práci - nijak jsem OO neříkal, že chci aby "serverovali". Navíc rozhraní stále funguje, není vypnuté - na bránu se dá spojit, není dostupný až ten internet za ní. Opravdu OO potřebují ke své práci projít přes několik sítových prvků?

I pokud neodesílá, souvisí s tím druhá část mého dotazu - jak tomu mohu zabránit? Je nějaký parametr pro start --offline, --noserver, --notcp,.., případně někdě uložené v konfiguračních suborech?

Neumím si totiž moc dobře představit, že při dočasné nedostupnosti internetu budu psát adminovi, ať shodí interface na mém počítači, abych mohl pracovat s OO (nadsázka, samozřejmě se OO dají jednou pustit a pak nevypínat, ale snad to naznačí co tím myslím).

#3 Další součásti » Zaseknutý start při spadnutém spojení do internetu » 20. 12. 2009 18:49:56

TomNav
Odpovědí: 5

Jsem připojen na internet pomocí wifi, spojení které má tendence několikrát za den - vždy na pár minut - spadnout. Pokud se v takovém okamžiku pokusím pustit OpenOffice, zastaví se nahrávání na delší dobu (přes půl minuty, oproti běžnému startu pod 5-10 vteřin).

Při instalaci OO jsem nepovoloval odesílání čehokoli do internetu. Proč tak OO činí a jak tomu mohu zabránit?
Krom citelného zpomalení při nedostupnosti spojení mi vadí i samotné tajné připojování OO k internetu.

Zápatí

Používáme FluxBB