Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 Re: Calc » Jak vyplnit tabulku dle kriteria v prvním sloupci dle druhé tabulky » 19. 9. 2019 13:45:51

Zdravím neutr, nečekal jsem takovou briskní odpověď.
* podbarvení jistě zvýší přehlednost, jsem tedy pro, spíš nějaké neutrální barvy, typu šedá apod.

* textový popis zvolené směny by bylo vhodné zachovat v podobné formě jak jsem to navolil, je to jednak pro obsluhu i pro účtárnu, stadratně používáme zkratky které píšeme do poznámek, ale když by byl dostatek místa, lze psát celý textový popis.

* snad nikdo, kdom vrcholného managementu, nemá k dispozici instalaci Excelu, tudíž by to neměl být problém, což s javou asi problém bude, již dříve jsem vznesl požadavek, aby byla doinstalována, ale byl zamítnut. Ale třeba půjdou nějaká makra spustit.

* Asi už nemám další podněty ani námitky, oceňuji Váš zájem a čas, nechám to na Vás. Jak říkám, pokud by too již nešlo posunout dál, spokojím se s touto verzí, zamknu ji tak, aby se nedal přeuložit základní soubor v případě výmazu vzorce a bude vyřešeno.

Tomáš

#2 Re: Calc » Jak vyplnit tabulku dle kriteria v prvním sloupci dle druhé tabulky » 19. 9. 2019 09:56:57

Dobrý den, pánové,
ač by to tak mohlo vypadat, jak bylo zmíněno výše, zájem jsem o Vaši práci a upřímnou snahu pomoci a vyřešit neřešitelné neztratil, jen jsem zaměstnán ve zdravotnictví a měl jsem čtyři noční služby obden a poté nějaké volno, nezbývala kapacita.... S Vámi vytvořenými tabulkami jsem si trochu pohrával dle návodů na dalších listech spíše zjednodušoval k použití i pro méně chápavé) - jsem schopen je přesvědčit ke spolupráci, ale jen částečně.

* zavrhl jsem přetékání dat do druhého řádku, vše by bylo nejlepší vkládat do jednoho řádku, i když jdou fakticky hodiny do druhého dne - toto účtárna akceptuje.

* dále jsem vypustil přestávky v práci, protože ty jsou u nás scifi a není je třeba do výkazu vyplňovat - nikdo to nevyžaduje - jen detail

* Pokud tu jde o podbarvení řádků, to bychom asi ani řešit nemuseli, použil jsem ho pro lepší přehlednost, dělám to tak ve svých výkazech, ale není to dle mzdové účtárny podmínkou.

* dále jsem použil kolonku čekání mimo pracoviště - to je jen pro formu - nic takového se u nás nepraktikuje, pro vložení popisku směny

* hlavní svízel a kde moje úpravy tabulky selhávají - pokud bych chtěl udělat vzorové řádky k vyplnění na směny během svátku, protože je  strašně mnoho - nevím přesně kolik - skončil jsem u 8 kombinací - jistě nebudou všechny

- svátek ve všední den -> svátek ve všední den
- svátek ve všední den -> běžný všední den
- svátek v pátek -> běžná sobota
- svátek v pátek -> sváteční sobota
- svátek v sobotu -> svátek v neděli
- svátek v sobotu -> běžná neděle
- svátek v neděli -> sváteční pondělí
- svátek v neděli -> běžné pondělí

jde hlavně o noční směny/denní jdou dvě(všední a víkendová sváteční) - směny jsou primárně 12 hodinové, nikoli další délky směny 8 hod apod. - slouží jen sestry na oddělení), potom bych se již zcela ztratil ve zkratkách v rolovacím seznamu.

* optimálně jsem si představoval nechat celou tabulku zamčenou a vyplňovat pouze variabilní kolonky - v přiloženém dokumentu modře. To by skvěle fungovalo, sčítaly by se automaticky hodiny, nešel by do toho vnést nepořádek. Napadla mne možnost sváteční dny vložit a editovat manuálně řádek od řádku, není jich v roce zase tolik, nicméně by vznikl problém, buňky by byly zamčené a i kdyby byly odemčené, přepsaly by se veškeré vzorce v nich vložené, tudíž by tabulka po uložení někým neznalým ztratila funkce.

* Jste skvělý a nápomocni, za což Vám všem velice děkuji, ale už mi přijde hloupé Vás otravovat svými požadavky, navíc vámi navrhované a popisované úpravy vzorců jsou za hranicí mého chápání a logiky. Tudíž Vám nezbývá než poděkovat za skvělou spolupráci a super, i když nekompletní, řešení. Pokud by přece jen někdo věděl, jak z toho ven, vyplnit rukou a nerozbít tabulku a funkce, budu velice rád. S pozdravem Tomáš

// o zamykání a možnostech editace je psáno výše, zkoušel jsem to opakovaně nějak nastavit, ale stále se mi to nadaří, btw: jak psáno výše, aktivní blbec.... Vedení na moje nápady nereaguje a pouze je znevažuje, nicméně pokud by to fungovalo, alespoň pár kolegyň - po editaci pro moje směny rovněž i já, by jistě tabulku užívalo. ///

https://www.dropbox.com/s/zw7qy0fu8v91g … y.ods?dl=0

#3 Re: Calc » Jak vyplnit tabulku dle kriteria v prvním sloupci dle druhé tabulky » 3. 9. 2019 21:05:44

Ahoj, moc Vám děkuji za rady a pokusy. Daří se mi otevřít pouze soubor od mikesse, od neutra je pravděpodobně v libre office, ten v práci nemám a pro nedostatečná práva ani nemohu nainstalovat, jsem tu už druhý den v kuse, tudíž nemohu ani zkusit doma. Už jste rozchodili funkce, které já rozchodit neumím, ani tabulku od mikesse nejsem schopen upravit, jak bych potřeboval.

* souhlasím že by bylo lepší zdrojová data umístit na druhý list
* asi by mi dostačovali i směny které jsem si zadal,pokud tam budou směny 8 h,. bude to jedině dobře, ale zase další komplikace k řešení.
* pro snažší pochopení přikládám tabulku, jak by měl vyplněný výkaz vypadat, vždy ve žlutém poli/1-2 řádky/ je jedna směna, odděleno bílým řádkem.

Moc vám děkuji za pomoc, ale pokud ny to nebudete mít čas, nechme to usnout, myslel jsem že to bude jednodušší smile

https://uloz.to/file/ZnCeMrMzT7AK/vykaz-ods

#4 Calc » Jak vyplnit tabulku dle kriteria v prvním sloupci dle druhé tabulky » 2. 9. 2019 09:42:40

zubrtoma
Odpovědí: 26

Dobrý den,
potřeboval bych poradit s tabulkou na výkaz práce. Už mě to nebaví vyplňovat ručně a chtěl bych si to zautomatizovat.

Jedná se o tabulku na výkaz práce, kde by ve sloupci 2 bylo vybráno písmeno - symbol dané směny, což se mi již podařilo vykoumat dle fora /data-platnost-seznam a hodnoty ze zdrojové tabulky(pod hlavní tabulkou dole - sloupce lícují s hlavní tabulkou výkazu - sloupec 2/. nicméně dále jsem v koncích, zkoušel jsem funkci IF, VLOOKUP a nejsem schopen je přesvědčit ke spolupráci

* rád bych vybral ze seznamu hodnotu ve sloupci 2 a aby se následně vyplnil i zbytek řádku /případně dvou řáddků nad sebou - viz dále/ v tabulce výkazu - tj. zadám symbol D a aby se vyplnil řádek až nakonec dle tabulky směn pod hlavní tabulkou, nejlépe i s textovým popisem.

* Některé směny pokračují do druhého dne, t.j. po vybrání písmene by se měly vyplnit dva řádky, což bude asi problém, ale pokud by se v řádku vybrala třeba nula, tak by se ten mohl následně vyplnit dle předchozího, ale nevím jak stanovit tyto priority.

* Event. je možné dát zdrojová data na druhý list - asi detail

* Následné sumy v dolním řádku již snad nebudou problém.

Dotaz jsem položil dost krkolomně, nicméně doufám, že bude srozumitelný. Moc Vám děkuji za jakékoli rady, snažím se o to již dvě hodiny a ani přes vyhledávání tady na foru se mi nedaří. Přikládám zdrojový soubor.

https://www.dropbox.com/s/ntydvo3qs7dq3 … z.ods?dl=0

Zápatí

Používáme FluxBB