Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 Re: Calc » Makro - mazání řádků - VYŘEŠENO » 23. 11. 2016 20:25:01

Děkuji za odpovědi. Už jsem to vyřešil.

Při nahrávání makra člověk nesmí označit všechny řádky najednou. Ale postupně. Je  Zapotřebí nejprve kliknout kurzorem do buňky která leží v řádku, který následně celý označíte a vymažete. Je důležité aby přes označením řádku byla vybrána jakákoliv buňka, která leží v tom řádku. Tak nějak program pochopí, který řádek se bude mazat. Takhle jsem to udělal krok za krokem a už mi makro běží.

#2 Re: Calc » Makro - mazání řádků - VYŘEŠENO » 21. 11. 2016 21:50:52

Potřebuji data ze sloupce B zkopírovat do řádku tak, aby tam nebyly mezery od těch sudých řádků. A nejlépe makro na to. Viz obr. č. 2 jaký chci výstup. Děkuji

01.png


02a.png

#3 Re: Calc » Makro - mazání řádků - VYŘEŠENO » 21. 11. 2016 21:42:08

děkuji za odpověď. použil jsem vzorec counta a dal jsem řadit sestupně a řádky s hodnotou 1 byly úplně nahoře. Takže jsem mohl kopírovat jen ty buňky které jsem potřeboval, aniž bych mazal řádky. Ale když makro opětovně spustím. Vůbec žádné řazení neproběhlo, a hodnoty se nakopírovaly i s těmi prázdnými řádky mezi.

Přijde mi, že nahrávání makra nezaznamenává vše, co já během své práce udělám... .?

#4 Calc » Makro - mazání řádků - VYŘEŠENO » 21. 11. 2016 21:27:38

Kaa33
Odpovědí: 7

Zdravím,

mám soubor s daty a mezi nimi řádky, které chci vymazat. Když spustím zaznamenávání makra a normálně řádky vymažu, tak po opětovném spuštění makra se nic nestane.

Prosím, nepište příkazy. Nepůjdu do zdrojového kódu, nevyznám se v tom. Potřebuji poradit jak to udělat, úplně jednoduše při nahrávání makra.A ještě mám dotaz: K čemu je při rozšířeném vkládání (Ctrl Shift V) nabídka vynechat prázdné buňky. Když to zaškrtnu, stejně zkopíruje i prázdné buňky. Nějak tomu nerozumím. Děkuji.

Zápatí

Používáme FluxBB