Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 Re: Calc » Dodací list » 1. 7. 2015 19:37:07

Dobrý den, děkuji ale asi mě bude vyhovovat a stačit ten první postup.  Já totiž potřebuji a nejvíc mě práci usnadní když mám u každého zákazníka jeho položky zboží a jeho ceny. Asi by to šlo řešit i tím druhým způsobem ale asi by to bylo hodně práce načítat s každým  zákazníkem i jeho zboží.

Děkuji moc za Vaši pomoc.

#2 Re: Calc » Dodací list » 29. 6. 2015 22:18:06

Dobrý den, děkuji za podrobný postup. Už se mě podařilo to celkem rozchodit. Pro každého zákazníka mám jeden list a to číslování provádím v prvním listě, zjistil jsem že když změním umístnění toho počítacího listu tak to z dalších listů nejde.  Vadí mě jen že je ryziko to někdo omylem přepíše, skoušel jsem tento list skrýt ale to pak nefunguje, taky jsem ho skoušel zamnout ale to taky nejde, nakonec jem ho zamkl krome pole A1.
Jěště vždy když kliknu na to tlačitko v dalších nových listech tak mě to skočí na ten první list u kterého jsem dělal to makro, ono to v podstatě nijak nevadí jen je to trochu nepříjemné :-)

Jěstě jsem k tomu tlačíku skoušel přidělat i nahráté makro na tisk. Spustil jsem záznám maker a dal Ctrl+P dal dvě kopie a dal tisknou pak jsem makro uložil. Připojil jsem ho k tlačítku jako provést akci ale nefunguje to. Funguje jen když nahraji makro jen po CTRL+P následně musím ješte jednou potvrdit.

Děkuji moc

#3 Calc » Dodací list » 28. 6. 2015 22:07:33

TomasN
Odpovědí: 4

Dobrý den, dělám a tisku v LO dodací listy. Mám několik souborů s tabulkou v podobě dodacího listu pro každou firmu ( zákazníka ) jeden.  Potřebuji udělat automatické číslování dodacího listu a to tak že bych otevřel soubor ( šablonu ) konkrétního zákazníka a načetlo by se mě číslo DL z nějakého společného souboru kde by se vždy zapsalo nové číslo. Zkoušel jsem to propojením dvou tabulek vždy šablona + data. Jaké číslo by mělo být na to bych snat přišel ale nevím jak při otevření té šablony uložit to číslo na nový prázdný řádek v souboru data. 

Děkuji moc za pomoc

Zápatí

Používáme FluxBB